Podróż w czasy romantyzmu, czyli udział naszych uczniów w Narodowym Czytaniu „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza

 

3 września w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku odbyło się Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Nasi uczniowie, jak co roku, przystąpili do tego przedsięwzięcia. Pod opieką artystyczną nauczycielek języka polskiego: p. Iwony Jabłońskiej, p. Marty Konstantinow i p. Magdaleny Przepiórkiewicz–Wronki uczniowie przedstawili przybyłej publiczności swoją interpretację utworu pt. „Powrót taty”.  

Zaprezentowali się w strojach wiernie odzwierciedlających sylwetki bohaterów mickiewiczowskiej ballady. Z wielkim zaangażowaniem oddali charakter i emocje odgrywanych postaci. Przenieśli nas w czasy magicznego i fascynującego romantyzmu.

Uczniowie biorący udział w Narodowym Czytaniu: 

Nilufar Pałasz z klasy 8 b, Natalia Wyrwich, Alicja Kwiatkowska, Bartosz Machnacki, Franciszek Jąderko, Damian Zieliński, Marcel Wyrwich z klasy 5b, Antoni Sadowski, Martyna Draganiak z klasy 6 a.